29.04.2018 22:00

Info ke schůzce týkající se stravování, k výši stravného a něco ke sladkostem

Vážení rodiče, 

ve čtvrtek 26.4. proběhla schůzka rodičů týkající se připomínek ke stravování. Tuto schůzku jsem iniciovala na základě informací o diskuzi na FB, která proběhla a týkala se nespokojenosti některých rodičů se stravováním v MŠ.

Jak mi bylo sděleno, diskutujícím šlo o to, aby se rozšířila nabídka jídel v jídelníčku MŠ, tedy pestrost nabídky , ale zase ne razantním a zásadním způsobem  a dále , aby byly vyřazeny některé diskutabilní potraviny.

Všechny zúčastněné jsem seznámila s faktem, že žádná z kontrol, které provedly v MŠ kontroly a to jak ČŠI tak KHS nenašla žádná pochybení týkající se stravování dětí, ale že akceptuji nové návrhy a že jsem v zájmu objektivity požádala metodika pro předškolní stravování o názor a stanovisko týkající se potravin, které požadovali někteří rodiče vyřadit z jídelníčku MŠ. Nešlo o potraviny zakázané. Ty  na jídelníčku nebyly a nejsou, otázkou byla vhodnost pro dětský jídelníček . Také jsem ujistila všechny přítomné, že se řídíme nařízením KHS týkající se snižování soli, cukru a tuků, což můžeme prokázat .  

Celý zápis ze schůzky najdete 2 5. na nástěnce a můžete si jej přečíst. Děkuji těm, kteří předložili své návrhy nového jídelníčku na 14 dní, také za nabídku  pomoci s recepty na pečivo bez cukru. 

Nezávisle na zařazení některých změn v jídelníčku vám také oznamuji, že díky neustálému zvyšování cen potravin je nynější výše stravného již neudržitelná a že od 

1. června budeme nuceni zvýšit  cenu stravného o 4,-Kč za celodenní stravování. 

Díky diskuzi  na schůzce vytanula opět otázka týkající se  rozdílného názoru na stravování a životní styl v rodinách.  Není záměrem mateřské školy komukoliv určovat, co je správně a nebo špatně. Hlavním záměrem naší koncepce je, aby se děti v naší školce mj. cítily v pohodě, rovnocenné, vítnané, získaly základy o světe okolo a aby dostaly všechny stejný prostor pro rozvoj svých schopností. 

Do života v mateřské škole patří výlety i malé nebo větší slavnosti - oslavy narozenin, besídky, zahradní slavnost. Při oslavách svátků a narozenin si děti přinášejí z domu pro své kamarády různé pamlsky. Jelikož někteří rodiče jsou proti klasickým bonbónům a jiným zase nevadí, nelze se shodnout, rozhodla jsem se požádat vás  o toto:

1. Pokud jsou pro vás těžko akceptovatelné klasické sladkosti jako bonbóny ( dětem je necpeme, dostanou je od kamarádů při oslavách a nebo občas jako drobnou odměnu při školních projektech), přineste pro své dítě sáček nebo krabičku s "dobrůtkami" , kterou by si vzalo vaše dítě náhradou za "klasiku", aby se necítilo méněcenné. Už jsme ve školce takový případ měli a všichni byly spokojení. 

2. Na výlet dětem nedávejte sladkosti, bereme jim ze školních zásob. Víme , že nějaká ta dobrůtka na výlet patří, ale už taky víme,že snědený sáček bonbónů jde stejně rychle do bříška a stejně rychle z bříška při jízdě busem ven. Jen už nevypadá tak lákavě. A čokoláda, ta  se zase velmi snadno rozteče.

3. Na výletech kupujeme dětem malou zmrzlinu, pokud je vhodné počasí. Samozřejmě , že nemůžeme zaručit její zdravotní nezávadnost a ne vždy se dají v místě zakoupit nanuky. Pokud nechcete z jakéhokoliv důvodu (dítě je po nemoci , nejí zmrzlinu, nebo z jiného důvodu) , abychom dítěti zmrzlinu koupili,oznamte to, prosím , učitelkám ještě před výletem a navrhněte jim jinou alternativu, aby smutně nekoukalo po svých kamarádech.

 

Děkuji za pochopení.

 

—————

Zpět


Kontakt

Mateřská škola, Holohlavy

Školní 124
p.Smiřice
503 03


ředitelka: 495 422 714 školní jídelna: 739 063 775

č.účtu pro platby bankovním převodem: 1085805389/ 0800