10.10.2017 13:54

10. a 11.10.

Berušky

Hallosong,  opakujeme Circle song, pohybové aktivity - reakce na povely jump, run, sit down, stand up, fly, swim, stop, get ready

pohybová aktivita up - down

seznámen se s novými slovíčky - : colores- barvy : red - červená, yellow - žlutá, green - zelená, blue - modrá

poznáváme nové pokyny a výrazy: well done! - výborně! (ukazujeme s palcem nahoru)

What colore is this?  Jaká je to barva? Učíme se odpovídat ve větě: It´s red, ...

Práce s obrázky- děti hádají, ukáži kus kartičky, když není obrázek ještě vidět a zeptám se What colore is this? učím děti použít výraz I don´ t know. Nevím. (krčíme rameny), když je obrázek již vidět a děti poznají, tak pojmenují co vidí. reagují podle povelů - loud- hlasitě, louder- hlasitěji, quietly - potichu

Pověděli jsme si o obsahu videa Colores a společně shlédli

- Steve se chystá mít párty , zkouší diskotékové osvětlení , vyzývá děti aby s ním tančily  Let´s dance ! Ale vždy se mu rozbije jedno barevné světlo - tak vždy poprosí Maggie, aby mu pomohla to světlo ( the disco light ) opravit  "Maggie, can you fix the light , please?" .Maggie je opraví svým kouzlem. Písnička je ve videu jednoduchá - opakujeme v melodii 4 nové barvy - Red and green and yellow and blue Děti se během videa naučí 4 barvy a náslechem se seznámí s dalšími výrazy.

Ověření znalostí nových slovíček:  obrázkový prostorový diktát - najdi ...Look for... po malých skupinkách děti chodí podle diktátu od barvy k barvě (obrázky), chválíme se navzájem Well done! 

goodbye song

Sluníčka 

Hallosong, pohybov aktivity - při píničce Run, run run - přidáváme "nové" sloky s využitím sloves walk, hop, skate, ski. 

Opakování barev - What colore ist this? It´s .... Opakujeme : red, blue, gree, yellow, poslech písničky Colores z modré řady ,zpíváme se Stevem.

www.youtube.com/watch?v=vOyqA5hc6fs

Přidáváme barvy : pink - růžová, purple - fialová, brown - hnědá, orange - oranžová, shlédnutí příběhu "Colores" z červené řady - Steve letí s Maggie horkovzdušným balónem, který má výše uvedené barvy, děti je se Stevem a Maggie opakují. Steve ja neopatrný, vypadne z balónu a Maggie ho chytí a zachrání.

www.youtube.com/watch?v=OXYW6XLiqFM

 Seznámení s vazbou Be carefull! Buď opatrný!

Hra s obrázky v prostoru na procvičení barev - pode diktátu děti v malé skupině hledají příslušnou barvu na obrázku- opakujeme reakce na vazby "Boys, girls, stand in line!",  "Can you finde something pink (brown, purple, orange)?", při opočítávání se do skupinek připomínáme počítání 1 - 5.

na protáhnutí pohybová aktivita Ready- steady-go!

zpíváme a tančíme se Stevem podle písničky Colores z červené řady na opakování dnešních barev

Goodbyes song  vazba See you next time! Nashledanou  příště.

UPOZORNĚNÍ PRO VŠECHNY:Pokud najdu na netu odkaz s videem, tak ho vždy přidám. Ale, bohužel,  na youtube.com všechna videa nejsou.

 

 

 

—————

Zpět


Kontakt

Mateřská škola, Holohlavy

Školní 124
p.Smiřice
503 03


ředitelka: 495 422 714 školní jídelna: 739 063 775

č.účtu pro platby bankovním převodem: 1085805389/ 0800