Akce školky na školní rok 2018 - 19 (po dohodě termínů a dalších akcí postupně doplníme)

 

Září

Vyhlašujeme již opravdu tradiční nepovinnou  tvořivou nesoutěž pro děti a rodiče Skřítek Podzimníček 2018. (Nesoutěž proto, že vítězem jsou všichni zúčastnění )

Spolu s dětmi vyrobte z přírodnin postavu skřítka Podzimníčka dle vaší fantazie, označte jmenovkou autorů (např. Pepa Novák s mamkou) a přineste do školky. Všechny výrobky budou vystaveny a budou zdobit vstupní prostor před budovou školy . Účastníci budou odměněni po uzávěrce. 

Uzávěrka akce je pondělí  1.10.2018.


Říjen

9. 10.  od 8.30h se všechny děti zúčastní hudebního programu pana Lubomíra Hrdličky "Jak se rodí kytara"

25.10. v 8.15h loutková pohádka v MŠ  " Vodníček "  hraje divadelní soubor Pernštejni

29. 10. - 2. 11.   ORANŽOVÝ TÝDEN

Listopad

5. - 9.11.   Svatomartinský týden v MŠ (seznamování s pověstí a tradicí o svatém Martinovi, dle počasí exkurze do jízdárny p. Hájka , pečeme si dobroty na svatomartinskou hostinu, společná hostina z dobrot které si děti připraví)

19.11. Show  Kouzelník Reno v MŠ v 8.45h - všechny děti

12.11. fotografování dětí - paní Sychrová - již od 7.30h 

22.11. ODPOLEDNÍ TVOŘIVÉ DÍLNY PRO DĚTI A RODIČE od 15.30 do 17.30h - výroba lucerniček ze sleniček od džemu a vánočních ozdob (skleničky máme - díky paní Kratěnové , jen si přineste čajové svíčky, úzkou stužku nebo provázek na ouško lucerny  a  stará CD)

28.11.  muzikál Hvězdička Betlémská - zpívá Michaela Novozámská - ve Dvoraně, Smiřice, odjezd busem účastní se pouze Sluníčka a Berušky

29.11.  interaktivní program s paní Mazuchovou - ukázka sov a dravců, děti budou na 2 skupiny, 1. začíná v 8.30h

Prosinec

2. 12. od 16.00h - neděle - vystoupení dětí na adventním rozsvěcení lípy v Holohlavech - přiveďte dle počasí oblečené děti, pokud se vystoupení zúčastní, cca v 15.50 h k obecnímu úřadu. Děti vystupují na závěr programu a počkají s učitelkami stejně jako loni v budově. Po vystoupení si děti převezmete.

5.12. Čertí den v MŠ a Mikulášská nadílka - děti mohou přijít v maskách čertů, andělů a nebo Mikuláše, prosíme o pohodlné oblečení, začneme kontrolou pověšených maxiponožek na oknech, zda nám přes víkend něco nenadělila Barborka, potom si budeme hrát různé hry a počkáme na návštěvu Mikuláše, anděla a čertíka , kteří si přijdou  poslechnout písničky a básničky a možná přinesou dětem i něco malého na chuť, pokud ve školce pěkně pracovaly a dodržovaly domluvená pravidla. 

13.12. od 16.00 h školková vánoční besídka pro rodiče  v parku - spolu s dětmi si chystáme krátký kulturní program ve vánočním duchu, opět si zazpíváme koledy, zapálíme prskavky a tímto také prosíme maminky, zda by nám nepomohly s občerstvením a  nepřinesly trochu cukroví na společné mlsání. My zase uvaříme hrnec ovocného punče . 

 

2019

Leden

Tříkrálový projekt - stejně jako loni, si budeme v rámci celé školky vypravovat příběh O třech králích - mudrcích, o tom proč je dobré si navzájem pomáhat a chovat se k sobě slušně, vyrobíme si kostýmy, přáníčka a půjdeme popřát a zazpívat  v nejbližším okolí školky

 

Únor

Canisterapie 

Školní karneval  s průvodem masek po obci - dejte prosím dětem masky, ve kterých bude pro ně pohodlný pohyb i sebeobsluha , čeká je zábavné dopoledne završené průvodem v centru Holohlav.

Březen

8.3. vystoupení dětí ze třídy Sluníčka na výroční schůzi Svazu žen Holohlavy u příležitosti MDŽ- info v atkualitách

 Canisterapie 

19.3. v 10.30h interaktivní program s ilustrátorem dětských knih a časopisů Adolfem Dudkem

 28. 3. 2018  Interaktivní setkání se spisovatelkou Jitkou Vítovou - čtení z knižky a povídání si s

autorkou knih O Květušce a tesaříkovi, Květuška hledá tesaříka, Květuška se vrací, Život u rybníka, Kamarádi z lesa (1. díl) a Kamarádi z lesa (2. díl), bude rozděleno na 2 skupiny, mladší od 8.30h a starší děti od 9.30h. 

Duben
 

 

 
25.4. od 8.30h loutková pohádka v MŠ Myšák Pišta v podání Dvadélka U dvou sluncí - všechny děti
 
 
 interaktivní program s ilustrátorem dětských knih, časopisů a omalovánek - Adolfem Dudkem
 
 
- projektový týden Čarodějnický týden ,
 
 
Květen:
 

nepotvrzeno:15.5. Jak pejsek Ferda potkal sluníčko  v podání  Divadla Matěje Kopeckého Praha.  Divadelní představení ve Dvoraně ve Smiřicích

 
 návštěva letiště v HK u příležitosti Dne otevřených dveří a Helicoptershow 2019- všechny děti
 
 
 
Červen
 
- exkurze do hasičské zbrojnice v Holohlavech a další exkurze
 
- zahradní slavnost 
 

Kontakt

Mateřská škola, Holohlavy

Školní 124
p.Smiřice
503 03


ředitelka: 495 422 714 školní jídelna: 739 063 775

č.účtu pro platby bankovním převodem: 1085805389/ 0800